Koniec trojmesačného kurzu – čo sa mohli naučiť študenti aj lektor?

Tri mesiace ušli ako voda… od októbra do začiatku januára sme sa stretávali na mieste nazývanom DIGIPOINT v bratislavskom Poluse.

Za akým účelom? Študenti prejavili záujem o nadobudnutie znalostí v oblasti designu – počítačovej grafiky a printového designu. Za tri mesiace bolo mojou úlohou pripraviť študentov, aby zvládli akúkoľvek úlohu, ktorú by mohli dostať na „bojovom území“ grafiky.

Kuz bol rozdelený do 2 častí, teda 6 týždňov počítačovej grafiky (Photoshop) a 6 týždňov printovej grafiky (Illustrator).

Prečo Photoshop a Illustrator? Na väčšine pohovorov sa vás zamestnávateľ opýta niečo takéto: „Aké máte skúsenosti s fotošopom a ilustrátorom?

Preto boli zvolené tieto dva programy. 🙂

Boli to všetko študenti s určitými znalosťami, ktorí ovládali grafiku a prišli si zlepšiť grafické schopnosti? Väčšinou nie. Samotný kurz popisuje, že informácie, o ktorých sa bude v kurze hovoriť, sú vhodné pre začiatočníkov.

Kurzu sa zúčastnili napríklad „marketingári“, copywriteri či prekladatelia.

A výsledok? Aj keď to niekedy nebolo najjednoduchšie a niektoré situácie študentov potrápili, zvládli to dokonca s úsmevom na tvári a certifikátom v ruke :).

Celkovo sa kurzu zúčastnilo 10 študentov. Posledný deň prišlo sedem odvážlivcov, no odfotiť sa nám napadlo až potom, keď dve študentky odišli.

Čo mi tento kurz dal?

1) Pripomenul som si, aká dôležitá je vnútorná motivácia niečo dotiahnuť do konca. Musí sa to naučiť každý z nás a byť v tom dôsledný.

Keď sa chcem niečo naučiť, tak musím na tom tvrdo „makať“ – naučil som sa to na začiatku a verím, že si to uvedomujú aj študenti.

2) Individuálny prístup – na vlastné oči som videl, aký je dôležitý individuálny prístup. Vo svojich začiatkoch som potreboval osobu, ktorá by za mnou stála, kontrolovala, čo robím a opravila ma, keď som niečo urobil nesprávne. Žiaľ, musel som sám zvládnuť všetky problémy, ktoré súviseli s tvorbou grafiky. Individuálny prístup, kedy sa človek môže opýtať, čo ho zaujíma, s čím má problém a lektor mu to vysvetlí… to je na nezaplatenie. Je to obrovský rozdiel oproti bežným neosobným kurzom buď online alebo naživo.

3) Nové myšlienky a podnety, ktoré čoskoro zakomponujem do kurzov. Všeobecne platí, že keď mám s niečím problém… nie som jediná osoba, ktorá zápasí s týmto problémom. Preto danú problematiku vysvetlím v kurze.

Spomeniete si na problémy, ktoré vás trápia v oblasti grafiky a Photoshopu?

4) Každý sa dokáže naučiť. Na kurze som mal ľudí, ktorí nemali absolútne žiadne skúsenosti v grafike a hádajte, ako to dopadlo po troch mesiacoch… J

Preto výhovorka „nedá sa to“, „neviem ako na to“ nefunguje! Každý sa dokáže naučiť, keď naozaj chce. Čo je na to potrebné? Hoďte očko na prvý bod J.

Na kurze som sa zoznámil s výbornými a šikovnými ľuďmi. Veľa sme sa nasmiali a svoje skúsenosti mohli sme zdieľať v uvoľnenej atmosfére.

Verím, že v praxi dokážu uplatniť to, čo sa naučili.

Takisto verím, že aj vy, ktorí tento blog čítate, dokážete získať veľa informácií z tohto portálu, na ktorom sa predkladajú užitočné informácie z oblasti grafiky a Photoshopu.

Veľa zdaru!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Ako vytvoriť fotomontáž?

    Objavte 4 dôležité kroky, pomocou ktorých vytvoríte akúkoľvek fotomontáž

  • Kategórie na blogu